2014-04-19. Звіт по велопокатушці

Маршрут: Фастів — Свинячий ставок — ст. Триліси — Триліси  — Кожанка — Софіївка — Яхни — Дунайка — Рогізна — Краснянка — Буки — Великі Єрчики — Малі Єрчики — Строків — Парипси — Попільня.
Довжина маршруту: 74 км.
Кількість учасників: 3.
Хлопців: 3.
Дівчат: 0.
Гостей: 0.

Маршрут у GoogleMaps (приблизний).

На старті:

Через дощ були змущені змінити запланований маршрут. Аби не їхати розмоклими ґрунтами з непрохідним глиноземом, вирішили рухатися зручнішими стежками. Дощ кілька разів починався та потім вщухав.

Знову на Свинячому ставку:

Очевидці стверджують, що в ставкові водяться ось такі п’явки:

Школа в с. Рогізна. Це село одне з тих, що найбільше постраждали в голодоморі 1932–1933 рр. під час радянської окупації. Згідно з історичними відомостями, від голоду тоді померло 539 осіб. Під час «розкуркулення» та геноциду продукти не просто забиралися в селян, а й часто знищувалися. Зараз населення налічує 563 мешканця.

Поруч є Змієві вали.

Сайт про Змієві вали.

Село Краснянка:

На жаль фото не передає усієї краси рельєфу цих місць:

Приїхали у Буки:

За даними Вікіпедії, біля Буків виявлено трипільське та черняхівське поселення, знайдено залишки городища та великий могильник часів Київської Русі, який налічує 950 курганів. На місці Буків існувало давнє поселення — місто Бакожин.

У Буках є й так званий ландшафтний парк, чи дендропарк.

Проте до природнього об’єкта жодного відношення він не має, на відміну від комерційно-релігійної складової. Біля річки є дуже красивий вихід великих монолітів магматичної породи, і саме цю красу забудували чим могли, повністю зіпсувавши оригінальний пейзаж та рельєф.

Тож від колишньої краси залишилися лише жлобське марнотратство та незмінна хамовитість персоналу «дендропарку». Дуже жахливе враження також справило несамовите лаяння начальниками робітників. Велосипедистам їхати по території не можна, а от «правильним людям на правильному транспорті» — скільки завгодно.

Ось один із величезних магматичних монолітів:

Це для вашої дитини, якщо ви на мить втратите над нею пильність:

А це — для «правильних людей»:

Ось так псують мальовничий природний ландшафт:

У Великих Єрчиках.

У 1884 р. у Великих Єрчиках відбулися селянські заворушення. Також і в 1906 р. спалахнув великий страйк селянських робітників, який закінчився кривавою розправою над знедоленими.

Здається, це Малі Єрчики:

Село Строків, річка Роставиця:

Старий млин:

Більше про Строків.

На пагорбі над с. Строків:

У Парипсах біля повороту на Паволоч:

У Попільні:

 

Comments are closed.