8 березня, не так все просто.

Тільки не ображайтесь, милі жінки, але я давно не знаю як вас вітати зі святом “8 березня” коли в нього такі погані “корені”.

На сам перед перша демонстрація називалась “марш пустих каструль” і провели її не текстильниці, а проститутки. Ця версія походження свята, мабуть, найскандальніша і неприємна для всіх представниць прекрасної статі, з трепетом очікують Міжнародного жіночого дня.
У 1857 році в Нью-Йорку жінки дійсно протестували, але були це не текстильниці, а повії. Жінки найдавнішої професії вимагали виплатити зарплату матросам, які скористалися їх послугами, але не мали грошей заплатити.

У 1894 році, 8 березня, в Парижі повії знову провели демонстрацію. На цей раз вони вимагали визнати їх права нарівні з тими, які шиють одяг або печуть хліб, і заснувати спеціальні профспілки. Це повторилося і в 1895 році в Чикаго, і в 1896 в Нью-Йорку – незадовго до пам’ятного з’їзду суфражисток в 1910 році, де і було вирішено оголосити цей день жіночим і міжнародним, як це запропонувала Цеткін.

До речі, і сама Клара проводила подібні акції. Все в тому ж 1910 році, разом зі своєю подругою Розою Люксембург, вона вивела на вулиці німецьких міст повій з вимогою припинити безчинність поліції. Ось тільки в радянській версії повій замінили на “трудящих жінок”.

Share Button

Comments are closed.